Dávkování tuků a olejů

Systémy pro dávkování maziv

Lubrikanty zabraňují poškození mechanických komponentů při jejich tření. Výbornými lubrikanty jsou maziva a oleje, ale aplikovaný typ musí vždy odpovídat specifickým požadavkům vlastní aplikace. Vysoce flexibilní dávkování umožní aplikaci médií s nízkou i vysokou viskozitou pro povrchový, konturní i bodový nános. Díky spolupráci s výrobci materiálů jsou mazací a olejové procesy nepřetržitě optimalizovány a jednotlivě upravovány tak, aby přesně splňovaly Vaše požadavky.

Dávkování maziv
DOPAG nabízí optimální systém pro jakoukoli Vaší aplikaci. Mazivo doručíme ve Vámi specifikovaném objemu a naneseme s přesností na předurčené části Vašich komponentů. Mazivo se většinou připravuje v nádobách s kapacitou 1 až 1000 litrů. DOPAG připraví ideální čerpadlo a dávkovací systém pro jakoukoli zadanou kapacitu tak, aby mazivo proudilo k místu aplikování přímo z původních kontejnerů. Mazivo může být vypouštěno manuálně nebo automaticky, bodově, anebo plynule.

Dávkování olejů
Naše dávkovací systémy dopraví olej na místo aplikace přímo z originálních balení. Medium je pak vypuštěno buď rovnou na díl či komponent, anebo do motoru či převodovky. Dávkovací přístroje od DOPAG jsou schopny zpracovávat oleje s nízkou i vysokou viskozitou. Jsou k nalezení v mnoha různých oborech, jako jsou automotive a jeho subdodavatelé, letecký průmysl a výroba ložisek. Aplikace může být jak manuální, tak i automatická.

Speciálně pro požadavky oboru automotive DOPAG vyvinul produktovou řadu lubriLine, která podporuje přesné a vysoce automatizované mazání a olejování. Zde se o lubriLine můžete dozvědět více.

Přehled všech produktů

 1. Bodové ventily

  Bodové ventily

  Bodový ventil je druh ventilu s extrémně rychlým přepínáním. Je dostupný s krátkou nebo dlouhou tryskou.

 2. Jehlové výpustní ventily

  Jehlové výpustní ventily
  Výpustní ventily jsou vhodné pro zpracování médií s nízkou až vysokou viskozitou. 
 3. Jehlový dávkovací ventil

  Jehlový dávkovací ventil

  Jehlové dávkovací ventily pro zpracování médií s nízkou až vysokou viskozitou. Ventil má dvě od sebe oddělené části.

 4. Komorové dávkovací ventily

  Komorové dávkovací ventily

  Komorové dávkovací ventily s nastavitelnou komorou podle dávkovaného objemu.

 5. Komorové dávkovací ventily s kazetou

  Komorové dávkovací ventily s kazetou

  Komorový dávkovací ventil s komorou, jejíž velikost je nastavená na míru dávkovanému objemu.

 6. Stříkací ventily

  Stříkací ventily

  Specificky vyvinutý ventil na aplikaci maziva a olejů.

 7. Čerpadla na lepidla a těsnící hmoty

  Čerpadla na lepidla a těsnící hmoty

  Sudová čerpadla DOPAG jsou čerpadla pístová. Dopravují jednokomponentní materiály jako jsou maziva, oleje, lepidla, těsnící hmoty, polyuretany, silikony atd. o viskozitě do 5.0 millión mPa/s přímo z originálních nádob.

 8. Čerpadla na maziva

  Čerpadla na maziva

  Naše portfolio sudových čerpadel jsme kompletně přepracovali tak, aby vyhovovalo jakékoli aplikaci maziv.

Abychom porozuměli našim zákazníkům a mohli stále zlepšovat naše služby, využívá DOPAG souborů cookies. Užíváním našich služeb souhlasíte s naším užívaním cookies.

Close