Aplikace těsnění a zalévání elektroniky pro nabíjecí stanice

Zalévání elektroniky účinně chrání citlivé součástky před prachem, špínou a vlhkostí

Ať už doma v garáži, pod přístřeškem nebo na firemním parkovišti, elektrická a hybridní auta vždy potřebují flexibilní napájení. Wallbox (nástěnná nabíjecí stanice) nabízí bezpečný a efektivní způsob nabíjení baterií ve vozidle. V závislosti na umístění může být wallbox vystaven různým podmínkám okolního prostředí, jako jsou nečistoty, prach a vlhkost, stejně jako déšť, mráz a vysoké teploty, pokud je wallbox umístěný venku. Proto je důležité, aby citlivé elektronické součástky uvnitř nástěnného boxu byly optimálně chráněny před okolními vlivy.

Typ použité hydroizolace závisí na různých faktorech, například na možnostech připojení nebo komunikace, které wallbox nabízí (např. Ethernet). Také na tom,  jak je zkonstruováno samotné pouzdro a zda existuje možnost opravy. V těchto případech se stále častěji používají PU těsnění.


PU těsnění nabízí bezpečnou ochranu elektronických součástek

Těsnění vyrobená z polyuretanu (PU) nabízí spolehlivou ochranu elektronických součástek. Materiál je aplikován na vnitřní okraj pouzdra. Jakmile jsou části krytu vzájemně spojeny, díky PU těsnění se do nástěnného boxu již nemůže dostat žádná špína, prach nebo vlhkost.

PU hmotu lze aplikovat různými způsoby. Pro wallboxy musí těsnění splňovat podmínky dlouhé životnosti, spolehlivosti a silné přilnavosti. Proto je automatizovaná aplikace tím nejlepším řešením. Během procesu aplikace těsnění se dvousložkový polyuretan automaticky nanáší na součástku v tekutém stavu a při pokojové teplotě velmi rychle pění a tvrdne.

Vše na jednom místě: těsnění a zalévání elektroniky pro výrobu nabíjecích systémů

Nanášení těsnění s dynamicLine

Společnost DOPAG vyvinula zařízení dynamicLine pro automatizovanou aplikaci PU těsnění. To umožňuje výrobu PU těsnění mnohem rychleji, ve větším množství a také cenově efektivněji. Dvousložkový polyuretan je odměřován, smíchán a nanášen pomocí dynamické míchací hlavy. Pro automatizovanou aplikaci materiálu existují dvě možnosti. Dynamickou směšovací hlavu lze kombinovat buď s lineárním pojezdem, nebo s průmyslovým robotem. V případě lineárního robota lze pohyb komponentů zajistit buď ručně pomocí posuvných posuvných stolů nebo pomocí dopravníkového pásu. Je také možné umístit součástku pod pevně nainstalovanou míchací hlavu pomocí průmyslového robota a aplikovat housenku PU pěny. U obou řešení automatizace je možné aplikovat těsnění na několika místech nástěnné nabíjecí stanice. Řídicí jednotka má možnost uložit několik programů dávkování a polohování. Kromě toho lze zvolit různé průtoky pro odlišné šířky a výšky těsnění. To umožňuje, aby v sériové výrobě byla PU těsnění byla aplikována efektivně, přesně a spolehlivě.

Automatizovaná aplikace nabízí řadu výhod:

 • Efektivní výroba a integrace do stávajících výrobních linek.
 • Těsnění pevně a trvale přilne k součástce.
 • Nejsou zde žádné spojovací body nebo zářezy jako u ručně vkládaných těsnění.
 • Díky kontrolovanému překrývání se počáteční a koncové body pěnové housenky plynule spojí.

Zalévání elektroniky

Zalévání elektroniky je bezesporu nejbezpečnějším způsobem ochrany citlivých komponentů, protože centrální modul  v nástěnném boxu může být zcela zapouzdřen a poté integrován do krytu. Tvrzená epoxidová pryskyřice nabízí komplexní ochranu proti vlhkosti, prachu a nečistotám. Dvousložkový materiál můžeme zpracovávat s využitím různých  DOPAG zařízení. V závislosti na požadavcích aplikace jsou k dispozici následující dávkovací technologie:

 • eldomix zubový dávkovací systém
 • vectomixvariomix pístové dávkovací systémy
 • excentrický šroubový dávkovací systém rotormix
 • dynamicLine dynamický směšovací systém

V závislosti na vlastnostech materiálu ( obsahu plniv, abrazivitě atd.) a procesních datech (požadovaném průtoku, velikosti dávky) jsou k dispozici různé systémy dávkování a směšování. Ty jsou vždy navrhovány a konfigurovány na základě konkrétních požadavků zákazníka.

Flexibilní sériová výroba s automatizovanými řešeními

DOPAG nabízí individuálně konfigurované dávkovací a směšovací systémy přizpůsobené specifickým požadavkům zákazníka. Včetně automatizace a také integrace procesů předúpravy a následné úpravy. V závislosti na požadavcích mohou být nabídnuta  různá řešení  vhodná pro automatické zalévání. Multifunkční stanoviště je možné integrovat do stávajících výrobních linek. Excentrický šnekový dávkovací systém rotormix je vhodný například pro robotem podporované nanášení materiálu a může být veden přímo robotem bez přídavných hadic. Tým odborníků DOPAG také konfiguruje zcela přizpůsobené speciální systémy s průmyslovými roboty pro vysoce automatizovanou sériovou výrobu.

Vaše partnerství se společností DOPAG

 • Jeden kontakt pro celé systémové řešení: od dynamické směšovací hlavy a automatizace až po servis
 • Kompetentní podpora, návrh a automatizace procesů
 • Specializované technické centrum pro testování a školení zákazníků
 • Zakázková výroba: vzorkování, prototypy, malé objemy i velkovýroba
 • Úzká spolupráce a pravidelná interakce s výrobci materiálů
 • Desítky let zkušeností s technologií směšování a dávkování
 • Globální distribuce a servis ve více než 40 zemích

Rádi Vám poradíme

Jan Nožička General Manager
+420 602 426 833
Zaslat dotaz

Příklady aplikací

Aplikace

Vyberte si své aplikace:
Všechny články DOPAG v kostce:
 1. Dávkování tekutého silikonového kaučuku (LSR) v lékařské technice, potravinářském průmyslu a e-mobilitě

  Zvláště přísné podmínky platí pro výrobu v lékařské technice a potravinářském průmyslu. Speciální konfigurace společnosti DOPAG umožňuje použití dávkovacího systému v čistých prostorách.

  Více
 2. Vysoká hospodárnost a široká škála použití těsnění z PU pěny

  Přečtěte si vše o pěnovém těsnění Form-In-Place-Foam (FIPFG) a o tom, jak již začalo přinášet revoluci do strojírenských odvětví a aplikací po celém světě.

  Více
 3. Nanášení těsnění a zalévání elektroniky pro výrobu wallboxů

  PU těsnění a zalévací hmoty chrání citlivou elektroniku ve wallboxu před prachem, špínou a vlhkostí. Nabízíme řešení pro obě aplikace.

  Více
 4. Dávkovací a směšovací technologie pro výrobu LNG tankerů

  Nabízíme dávkovací systémy pro spolehlivou aplikaci lepidel a tmelů při výrobě přepravních nádrží na zkapalněný zemní plyn (LNG).

  Více
 5. PU těsnění pro recyklovatelné HEPA filtry

  Díky zařízení dynamicLine  DOPAG  zajišťuje automatizovanou a čistou aplikaci těsnění z PU pěny na recyklovatelné HEPA filtry  švýcarského výrobce Tecnofil.

  Více
 6. Přesné aplikace lepidla pro první stahovací solární střechu na světě

  Švýcarská start-up společnost dhp technology zkonstruovala první zatahovací solární střechu na světě. Pro výrobu modulů jsou použity dávkovací technologie firmy DOPAG.

  Více
 7. Těsnění a lepení rozváděčů

  Společnost DOPAG nabízí systém dynamicLine pro obě aplikace a umožňuje tak efektivní a automatizovanou sériovou výrobu.

  Více
 8. Ruční aplikace maziv

  Společnost DOPAG nabízí speciální dávkovací stanice pro ruční aplikaci maziv. Pomocí adaptéru lze ručně namazat nebo naolejovat součásti, jako jsou O-kroužky a další těsnění.

  Více
 9. Potahování samolepicích etiket silikonem

  Samolepicí etikety a samolepky jsou potahovány silikonovým povlakem. Nabízíme dávkovací systém, který zajišťuje zásobování materiálem.

  Více
 10. Zalévání elektronických obvodů

  DOPAG dodaldávkovací a směšovací systém pro zalévání  elektronických desek pro bateriové sady do elektrokol.

  Více
 11. Sériová výroba těsnění z PU pěny v automobilovém průmyslu

  Prostřednictvím zařízení dynamicLine nabízí DOPAG efektivní řešení pro sériovou výrobu těsnění z PU pěny ve všech průmyslových odvětvích.

  Více
 12. Lepení a nanášení těsnění v letecké výrobě

  Dávkovací a směšovací systém volumix poskytuje chytré řešení pro plnění kartuší lepidly a tmely v letecké výrobě.

  Více
 13. Automated bonding of filters
  For the production of plastic filter elements, DOPAG configured and automated metering and mixing system.
  Více
 14. Automated application of sealants

  DOPAG provides an individual solution for the application of one-component sealant in the production of cardan shafts for special vehicles.

  Více
 15. Sériová výroba těsnění z PU pěny

  Díky zařízení dynamicLine nabízí DOPAG efektivní řešení pro sériovou výrobu těsnění z PU pěny ve všech průmyslových odvětvích.

  Více
 16. Metering and mixing system for adhesive bonding of automotive components

  DOPAG develops a metering and mixing system for adhesive bonding of automotive components to ensure uniform standards worldwide.

  Více
 17. Ventily pro nástřik maziva při výrobě nábytku

  DOPAG nabízí výrobcům nábytku flexibilní a spolehlivá řešení pro automatizovanou aplikaci maziv.

  Více
 18. Efficient handling of components during dispensing sealing foam

  For the automated application of PU gaskets to control cabinet doors, DOPAG provides a dynamic mixing system in combination with a linear robot and shuttle sliding tables.

  Více
 19. Zalévání voštinových panelů

  Za použití dávkovacího systému coredis lze homogenně plnit voštinové jádro sendvičových panelů, které se používají pro interiéry letadel.

  Více
 20. Sealant dispensing for truck manufacturer
  DOPAG successfully supported a truck manufacturer with a dispensing system for the manual application of a single-component sealant.
  Více
 21. Ventily pro bezkontaktní nanášení maziv a olejů
  Ventily pro sprejové nanášení maziv a olejů. Bezkontaktní aplikace maziv na obtížně přístupné plochy.
  Více
 22. Precise potting of filters and filter elements
  Precise potting of filters and filter elements is necessary for high safety and purity. DOPAG supported a global manufactuerer with individually configured metering and mixing systems.
  Více
 23. Efektivní výroba komponentů pro rozvaděče a el. skříně
  S dynamicLine od DOPAGu je možné aplikovat těsnění a lepení s využitím pouze jednoho systému.
  Více
 24. Dávkovací systémy pro optimální dávkování maziva

  Požadavky na typ dávkování maziva se liší a vždy závisí na dané aplikaci. Zde se dozvíte více o čtyřech klíčových faktorech úspěšného návrhu systému!

  Více
 25. Kontinuální dávkování maziv, lepidel a tmelů
  Membránový dávkovací ventil zajišťuje přesnou, čistou aplikaci a vysokou spolehlivost v automatizovaných dávkovacích procesech.
  Více
 26. Dávkování tepelně vodivých materiálů / gap fillerů
  Používání tepelně vodivých materiálů ve výrobním procesu sebou nese zvýšené požadavky na dávkovací technologie - zjistěte více o řešení od DOPAGu.
  Více
 27. Automatizovaná aplikace PU těsnění na komponenty
  Ve srovnání s ručně vkládanými těsněními nabízejí automaticky aplikovaná PU těsnění mnohé výhody.
  Více
 28. Bodové ventily pro bezkontaktní nanášení maziva
  DOPAG představuje bodový ventil v novém videu:  bezkontaktní aplikace materiálů ve vysoce automatizovaných procesech.
  Více
 29. Dokonalé FIPFG aplikace
  Výrobce rozvaděčů Fandis nanáší pěnová těsnění na různé komponenty. DOPAG pro tuto aplikaci navrhl systém FIPFG.
  Více
 30. Speciální dávkování maziva
  Společnost DOPAG vyvinula dva speciální aplikační systémy maziv pro výrobu šroubového pohonu v automobilovém průmyslu.
  Více
 31. Dávkovací systémy pro tekutý 3D tisk
  Dávkovací systém eldomix plní zásobníky materiálu 3D tiskáren pro technologiíitekutého tisku.
  Více
 32. Automatizované systémy pro zalévání elektroniky
  DOPAG nabízí automatizovaná řešení zalévání pro různé aplikace - dva praktické příklady!
  Více
 33. Systémy na klíč pro automatické dávkování a míchání
  Ředitel pro technologie pan Daniel Geier v rozhovoru o výzvách v automatizované výdejní technologii.
  Více
 34. Automatické dávkování maziva
  DOPAG představuje výrobní buňku, kterou lze použít pro aplikaci maziv a olejů. Podívejte se také na ventily pro bezkontaktní nanášení materiálu.
  Více
 35. Dosing technology in rotor blade production
  Metering and mixing systems are neccessary in various applications in rotor blade production. DOPAG presents its solutions.
  Více
 36. Individuální systémy pro automatické dávkování lepidla
  Výrobce domácích spotřebičů Amica používá k výrobě dvířek trouby individuální systém dávkování lepidla od společnosti DOPAG.
  Více
 37. Automatizovaná výroba pěnových těsnění

  Pod názvem dynamicLine představuje výrobce dávkovací technologie DOPAG nově vyvinutý dynamický míchací systém pro celou řadu aplikací.

  Více
 38. Přesné dávkování maziv a olejů

  DOPAG vyvinul speciální dávkovací systém pro automatické mazání plynových pružin.

  Více
 39. Mazání v automobilovém průmyslu

  Individuální systémy dávkování maziv a lepidel od DOPAG zaručují nejvyšší kvalitu elektrických parkovacích brzd.

  Více
Zobrazit více