FIPFG dokonalé nanášení těsnění
Špičkový výkon se zařízením dynamicLine

Nanášení těsnění

Krátké výrobní cykly a reprodukovatelné výsledky nanášení pěnového PU těsnění

Zpracování vysoce reaktivních materiálů vyžaduje vysokou úroveň přesnosti a spolehlivosti. Výrobci materiálů se také přizpůsobují rostoucí digitalizaci a automatizaci výrobních procesů. Těsnicí pěny, lepidla a licí směsi je dnes nutné zpracovávat stále rychleji. Celkové doby cyklu jsou průběžně optimalizovány, což klade zvláštní požadavky na technologii dávkování a míchání. Je potřeba nabízet řešení, která jsou efektivní a flexibilní a připravena reagovat na budoucí požadavky procesu. To předpokládá implementaci nové výrobní koncepce a využití dané systémové technologie.

DOPAG nabízí dynamicLine - nový, inteligentní systém pro nanášení pěnového těsnění a lepidel, a pro zalévání. Základem zařízení je dynamická směšovací hlava. Systém lze přizpůsobit pomocí různých robotických systémů. Díky své flexibilitě může být dynamicLine použit v široké škále aplikací, především pak pro aplikaci pěnových těsnění.

Rádi Vám poradíme

Jan Nožička General Manager
+420 602 426 833
Zaslat dotaz

Naše produktové portfolio

Pro univerzální použití

PU těsnění pro automobilový průmysl, pro výrobu rozvaděčů, domácích spotřebičů, filtrů, osvětlení a obalů. 

Dynamický směšovací systém pro nanášení těsnění / FIPFG

Příklady aplikací

Aplikace

Vyberte si své aplikace:
Všechny články DOPAG v kostce:
 1. Sériová výroba polyuretanových pěnových těsnění pro skříňové rozváděče s využitím technologie FIPFG

  Při zakázkové výrobě skříňových rozváděčů spoléhá společnost SAE Schaltanlagenbau Erfurt na linku dynamicLine od DOPAG. Navštívili jsme je na místě.

  Více
 2. Vysoká hospodárnost a široká škála použití těsnění z PU pěny

  Přečtěte si vše o pěnovém těsnění Form-In-Place-Foam (FIPFG) a o tom, jak již začalo přinášet revoluci do strojírenských odvětví a aplikací po celém světě.

  Více
 3. Nanášení těsnění a zalévání elektroniky pro výrobu wallboxů

  PU těsnění a zalévací hmoty chrání citlivou elektroniku ve wallboxu před prachem, špínou a vlhkostí. Nabízíme řešení pro obě aplikace.

  Více
 4. PU těsnění pro recyklovatelné HEPA filtry

  Díky zařízení dynamicLine DOPAG zajišťuje automatizovanou a čistou aplikaci těsnění z PU pěny na recyklovatelné HEPA filtry švýcarského výrobce Tecnofil.

  Více
 5. Těsnění a lepení rozváděčů

  Společnost DOPAG nabízí systém dynamicLine pro obě aplikace a umožňuje tak efektivní a automatizovanou sériovou výrobu.

  Více
 6. Sériová výroba těsnění z PU pěny v automobilovém průmyslu

  Prostřednictvím zařízení dynamicLine nabízí DOPAG efektivní řešení pro sériovou výrobu těsnění z PU pěny ve všech průmyslových odvětvích.

  Více
 7. Sériová výroba těsnění z PU pěny

  Díky zařízení dynamicLine nabízí DOPAG efektivní řešení pro sériovou výrobu těsnění z PU pěny ve všech průmyslových odvětvích.

  Více
 8. Efficient handling of components during dispensing sealing foam

  For the automated application of PU gaskets to control cabinet doors, DOPAG provides a dynamic mixing system in combination with a linear robot and shuttle sliding tables.

  Více
 9. Efektivní výroba komponentů pro rozvaděče a el. skříně
  S dynamicLine od DOPAGu je možné aplikovat těsnění a lepení s využitím pouze jednoho systému.
  Více
 10. Automatizovaná aplikace PU těsnění na komponenty

  Ve srovnání s ručně vkládanými těsněními nabízejí automaticky aplikovaná PU těsnění mnohé výhody.

  Více
 11. Dokonalé FIPFG aplikace

  Výrobce rozvaděčů Fandis nanáší pěnová těsnění na různé komponenty. DOPAG pro tuto aplikaci navrhl systém FIPFG.

  Více
 12. Automatizovaná výroba pěnových těsnění

  Pod názvem dynamicLine představuje výrobce dávkovací technologie DOPAG nově vyvinutý dynamický míchací systém pro celou řadu aplikací.

  Více
Zobrazit více

Pro perfekcionisty

Pěnové těsnění tvarované na místě (FIPFG)

Pomocí technologie FIPFG -  pěnového těsnění  tvarovaného na místě - se na součástky automaticky nanáší vysoce reaktivní materiál. Materiál, polyuretan nebo silikon, se odměří a smísí pomocí dynamického míchacího systému a poté je nanášen podél obrysu komponentu. Po reakční době určené recepturou materiálu nanesené těsnění napění a přilne ke komponentě. Výhoda dynamicLine: dynamický směšovací systém speciálně zpracovává materiály, jejichž vysoká reaktivita je dána reakčním procesem a směšovacím poměrem. Materiál je řádně promíchán ve směšovací hlavě, což zaručí delší možnou dobu pro nanášení materiálu a tím i možnost vyrobit více komponent  za sebou. 

Pěnové těsnění tvarované na místě (FIPFG)

Díky své flexibilitě je dynamicLine vhodný také pro proces FIPG - těsnění na místě. Zde se odměřují, míchají a nanášejí nepěnivé, vysoce reaktivní materiály, které nelze zpracovat pomocí statického systému. Všechny aplikace lze s dynamicLine provádět rychle a efektivně. Kompaktní design systému také šetří místo - vysoce efektivní řešení, které nabízí flexibilitu a zajišťuje optimální výsledky. 

dynamicLine – váš specialista pro pěnové těsnění tvarované na místě (FIPFG)