Gasketing

Utěsňování

Vysoce přesné nanášení těsnících pěn s technologií DOPAG

Zpracovávání vysoce reaktivních médií se neobejde bez řádné míry přesnosti, spolehlivosti a preciznosti. Proto se nejen výroba komponentů, ale i sami výrobci těchto materiálů přizpůsobují stále více intenzivní digitalizaci a automatizaci výrobních procesů. Nejnovější těsnící pěny, lepidla a zalévací hmoty se vyrábějí se stále kratší dobou zpracovatelnosti a v závislosti na tom se i obecně upravuje délka výrobních cyklů. Dávkovací technologie musí být schopná držet krok a nabídnout řešení, která jsou flexibilní, účinná a trvanlivá.

V rámci řady dynamicLine DOPAG poskytuje nový, inteligentní systém optimální pro těsnící, lepící a zalévací aplikace. Systém se opírá o novou technologii dynamické směšovací hlavy a je adaptabilní k různým robotickým systémům. Díky své vysoké přizpůsobivosti je dynamicLine vhodná pro širokou škálu aplikací, především pak pro nanášení pěnových těsnění.

Těsnící aplikace:

  • Těsnění uvnitř ovládacích skříní: dveře, ventilační mřížky, zámky
  • Utěsňování automotive komponentů: dveřní moduly, reproduktory, brzdová světla
  • Utěsňování domácích spotřebičů: keramické varné desky, umyvadla apod.
  • Těsnění ve filtrech, osvětlení a obalech

dynamicLine – odborník na FIPFG (formed-in-place foam gasket)

Při metodě FIPFG (Formed-in-place foam gasket) je vysoce reaktivní materiál nanášen na komponent velmi přesně a zpravidla automatizovaně. Nejdříve se odměří potřebná dávka obou materiálových složek (polyuretan nebo silikon), které jsou následně smíchány dynamickým směšovacím systémem a nakonec se již nanáší housenka. Po určitou dobu v materiálu probíhá reakce, se housenka napění, zvětší objem a pevně ke komponentu přilne.

Výhoda dynamicLine pro FIPFG aplikace: dynamický směšovací systém speciálně navržený pro zpracování materiálů, které jsou vysoce reaktivní co se týče jejich směšovacího poměru a průběhu reakce. Díky tomuto systému je možné tyto materiály zpracovávat po delší dobu, čímž zvyšujeme jejich trvanlivost. Čím delší jejich trvanlivost, tím více produktů za sebou se nám podaří zhotovit.

Díky své flexibilitě se dynamicLine hodí taktéž pro FIPG aplikace (formed-in-place gasket) nepěnivých, vysoce reaktivních lepidlových hmot, které nelze zpracovat statickým směšováním.

S dynamicLine budete zpracovávat rychle a efektivně a díky jejímu kompaktnímu designu také ušetříte místo. Ve zkratce se jedná o vysoce výkonné řešení, které Vaší výrobě dopřeje flexibilitu a zaručí optimální výsledky.

Dynamický směšovací systém pro nanášení těsnění / FIPFG