Dávkování LSR silikonu ve vstřikovacích procesech

Pro rovnoměrně barevné produkty bez bublin

Díky několika velmi výhodným vlastnostem silikonu neustále narůstá poptávka po produktech z tohoto materiálu. Tekutý silikon (LSR) se totiž narozdíl od mnoha jiných materiálů dá formovat i po zpracování. Mnoho výráběných předmětů musí být vysoce elastických, a proto je tato vlastnost velmi žádaná. Navíc jsou výrobky z LSR velmi odolné vůči vysokým teplotám, což je důvodem jejich narůstající spotřeby v mnoha průmyslových odvětvích od automotive až po výrobu domácího vybavení a lifestyle produktů. V neposlední řadě také LSR disponuje velmi nízkou reaktivitou s jinými materiály, a proto se výborně hodí na výrobu lékařského vybavení.

Největší výzvou pro výrobu je to, že konečný silikonový produkt musí být odolný vůči teplotám v rozmezí -60 a +300 °C. Proto je nutné, aby zpracování nízkoviskózního, dvou-komponentního silikonu bylo přesné a absolutně bezchybné. Proces zpracování LSR, potažmo jeho výroba, se musí odehrávat ve velmi striktně definované sekvenci, čímž se zabraňuje jakýmkoli významným odchylkám – jen tak se dá zaručit, že výrobek bude mít cílené vlastnosti jako jsou vysoká elasticita a pružnost. Spolehlivost procesu je také nepostradatelná při nepřerušovaném dávkování barevných materiálů – to se týká především lifestylových výrobků, u kterých se kvalita často hodnotí na bázi toho, jak jednolitá jejich barva je.

Dávkovací technologie pro zpracování LSR DOPAG
V oblasti LSR DOPAG patří mezi světovou špičku dodavatelů vysoce kvalitní systémové technologie. Náš úspěch je zčásti založen na dlouholetých zkušenostech se zpracováváním LSR v mnoha průmyslových odvětvích. Zakládáme si na úzké spolupráci s našimi zákazníky a projektovými partnery, tak abychom měli vždy jistotu, že naše systémy přesně splňují požadavky dané aplikace a napomáhají k výrobě produktů prvodtřídní kvality.

Rozumíme Vaší výzvě
Náš dávkovací systém silcomix je zárukou stability a spolehlivosti v nepřerušované výrobě – předpoklad pro úspěch Vašeho podnikání. Díky robustní technologií Vám pomůžeme zajistit hladký chod Vaší linky.

Aplikace

  • Automotive a subdodavatelé
  • Elektronické a elektrotechnické výrobky
  • Bílé technika
  • Letecký průmysl
  • Lékařské přístroje
  • Sanitární technologie
  • Mnoho dalších

Silcomix: Naše řešení pro zpracování tekutého silikonu (LSR)