Composite Processing

Výroba kompozitů

Inovativní dávkovací technologie pro výrobu kompozitních dílů

Odlehčená konstrukce je stálým trendem, zatímco poptávka po vlákny zpevněných plastech narůstá. Užití kompozitních materiálů je čím dál, tím více relevantní zejména v automobilovém a v leteckém průmyslu, kde umožňuje značné snížení hmotnosti dílů. Kompozitní komponenty stále častěji vídáme také v konstrukcích větrných turbín, či obecně v oblasti elektromobility a stavebního průmyslu. Vzhledem k vysokým požadavkům na snížování emisí a navyšování energetické účinnosti, můžeme s jistotou očekávat rostoucí popularitu tohoto materiálu i v budoucnosti.

Dávkovací technologie hraje klíčovou roli při výrobě kompozitních materiálů a proto jí vidíme zapojenou v mnoha metodách tohoto výrobního procesu. Vzhledem k vysokým požadavkům na dokonalost kompozitních výrobků zákazníci hledají řešení, která jsou schopná nabídnout tu nejvyšší úroveň přesnosti a spolehlivosti a která jsou zároveň kompatibilní s automatizací.

Dávkovací systémy DOPAG pro výrobu kompozitních materiálů
Při výrobě kompozitních komponent se plasty vyztužené skleněným vláknem (GRP) nebo plasty vyztužené uhlíkovým vláknem (CFRP) vyrábějí různými procesy. Škála systémů DOPAG zahrnuje řešení pro všechny aplikace v oblasti výroby kompozitů, od RTM a procesů navíjení vlákna přes pultruzi a infuzi až po aplikace vyžadující lepení a utěsňování. Dávkovací systémy typu eldomix nebo compomix se používají ve všech oblastech odlehčených konstrukcí a jsou mimořádně vhodné pro celou řadu aplikací.

Společnost DOPAG má ale také systémy konkrétně vyvinuté pro potřeby jednotlivých průmyslových odvětví, jako například coredis, určený pro plnění voštinových panelů v konstrukcích letadel, nebo eldomix, určený pro širokou škálu adhezivních aplikací pro interiér nebo konstrukční komponenty.

Díky desetiletím spolupráce s renomovanými společnostmi a výrobci materiálů je společnost DOPAG dnes jedním z předních dodavatelů dávkovacích technologií pro výrobu kompozitních materiálů. Osvědčený tým specialistů je k dispozici pro konzultace a komplexní poradenství, od testování a plánování až po výrobu, uvedení do provozu, údržbu a opravy vašich výrobních zařízení.

Rádi Vám poradíme

Jan Nožička General Manager
+420 602 426 833
Zaslat dotaz

Řešení DOPAG pro zpracování kompozitů