Zpracování kompozitů s dávkovacími systémy DOPAG

Inteligentní technologie odměřování pro výrobu komponent z vláknových kompozitů

Odlehčená konstrukce je trend, který je čím dál silnější, trh s plasty zesílenými vláknem významně roste. Používání kompozitních materiálů je stále relevantnější, zejména v automobilovém a v leteckém průmyslu, kde lze dosáhnout značných úspor v hmotnosti. Kompozitní komponenty se stále více používají v konstrukcích větrných turbín, a také v průmyslu všeobecně, zejména v oblasti elektromobility a stavebního průmyslu. Vzhledem k požadavkům na nižší emise a vyšší energetickou účinnost otázka kompozitů nabývá stále větší důležitosti. Obrovský počet různých dostupných aplikací má také za následek rostoucí požadavky na produkci těchto komponentů.

Dávkovací technologie hraje klíčovou roli při výrobě kompozitních komponentů s vláknem a používá se v široké škále výrobních procesů. Hledají se řešení, která mohou nabídnout nejvyšší úroveň přesnosti a spolehlivosti a která vyhovují požadavkům pokročilé automatizace.

Dávkovací systémy DOPAG pro výrobu kompozitních materiálů
Při výrobě kompozitních komponent se plasty vyztužené skleněným vláknem (GRP) nebo plasty vyztužené uhlíkovým vláknem (CFRP) vyrábějí různými procesy. Škála systémů DOPAG zahrnuje řešení pro všechny aplikace v oblasti výroby kompozitů, od RTM a procesů navíjení vlákna přes pultruzi a infuzi až po aplikace vyžadující spojování a utěsňování. Dávkovací systémy typu DOPAG eldomix nebo compomix se používají ve všech oblastech odlehčených konstrukcí a jsou mimořádně vhodné pro celou řadu aplikací.

Společnost DOPAG má ale také systémy konkrétně vyvinuté pro potřeby jednotlivých průmyslových odvětví, jako například coredis, určený pro plnění voštinových panelů v konstrukcích letadel, nebo eldomix, určený pro širokou škálu adhezivních aplikací pro interiér nebo konstrukční komponenty.

Díky desetiletím spolupráce s renomovanými společnostmi a výrobci materiálů je společnost DOPAG dnes jedním z předních dodavatelů dávkovacích technologií pro výrobu kompozitních materiálů. Osvědčený tým specialistů je k dispozici pro konzultace a komplexní poradenství, od testování a plánování až po výrobu, uvedení do provozu, údržbu a opravy vašich výrobních zařízení.

Rádi Vám poradíme

Jan Nožička General Manager
+420 602 426 833
Zaslat dotaz

Řešení DOPAG pro zpracování kompozitů

Abychom porozuměli našim zákazníkům a mohli stále zlepšovat naše služby, využívá DOPAG souborů cookies. Užíváním našich služeb souhlasíte s naším užívaním cookies.

Close