Infuze – dávkování infuzní pryskyřice

Lopatky rotorů nebo křídla letadel musí být schopna vydržet extrémní zátěže a musí být vysoce pevná a tuhá. Proces infuze zajišťuje optimální kohezi vnitřních komponent. Tento proces infuze zahrnuje impregnování polotovarů - vláknových produktů pryskyřicí.

Provádí se to tak, že suché tkané nebo netkané materiály z vlákna typu NSF (non-scrimp) se nejdříve umístí do otevřené formy. Potom se tento připravený díl připraví pro tzv. „protažení“ pryskyřicí za pomoci vakua. Připojí se infuzní trubky a ventily. Hlavní infuzní trubka se připojuje přímo k dávkovacímu systému, který dávkuje infuzní pryskyřici a rozvádí ji po ploše polotovaru ve formě. Infuzi je možné provádět buď přímo, anebo přes pomocnou nádrž, čímž se zajistí konstantní tok infuzní pryskyřice. Dávkovací systémy DOPAG eldomix nebo compomix lze použít k optimálnímu dávkování materiálu.

Dávkovací technologie DOPAG pro aplikace s použitím infuze

  1. compomix BL

    compomix BL

    Systémy řady compomix jsou kompaktní a bezředidlové dávkovací systémy.

  2. eldomix

    eldomix

    Systémy řady eldomix 100/600 jsou bezproplachové, kompaktní dávkovací systémy se zubovým čerpadlem.

Abychom porozuměli našim zákazníkům a mohli stále zlepšovat naše služby, využívá DOPAG souborů cookies. Užíváním našich služeb souhlasíte s naším užívaním cookies.

Close