Bílé zboží
Maximální spolehlivost a přesnost

Řešení pro automatizované aplikace lepidel a těsnících hmot

Inteligentní dávkovací a míchací technologie bílé techniky

Domácí spotřebiče, jako myčky nádobí, trouby a pračky, jsou díky značnému ulehčení každodenní práce v našem životě již neodmyslitelné. Zdá se, že dnešní spotřebitelé mají vysoké požadavky nejen na funkčnost, ale stále více také na produktový design. Výrobci zboží bílé techniky se tak stále více soustředí na inovativní výrobní technologie a nové kombinace materiálů, aby imponovali představivostí svých zákazníků. Především v oblasti pojící technologie, kde jsou kladeny vysoké nároky na stabilitu procesu a kvalitu produktu, ruční postupy rychle ustupují buď zcela nebo částečně automatizovaným postupům. Dávkovací a míchací systémy DOPAG nanášejí lepidla a těsnění s maximální přesností a garantují dosažení optimálního výsledku.

Dávkovací a míchací technologie DOPAG ve výrobě
Dávkovací a míchací zařízení DOPAG  nanášejí lepidla a těsnění s nejvyšší přesností a zároveň garantují dosažení ideálních výsledků ve výrobě domácích spotřebičů. Primárně se pracuje se silikony z důvodu jejich odolnosti vůči vysokým teplotám.

Přístroje DOPAG kromě jiného slepují:

 • Varné sklokeramické desky
 • Dvířka trouby
 • Bezrámová dvířka trouby (lepení skla)
 • Rámy/Panty uchycení
 • Displejové a ovládací panely myček a praček
 • Žehlící plochy žehliček

Za jménem DOPAG se skrývá odborná znalost v oblasti lepení a utěsňování. Ta se projevuje od počátku procesu udržením konstantně optimálního míchacího poměru, až po finální zajištění přesného tvaru a umístění aplikace. Dodatečně udržujeme šetřnost vůči přírodním zdrojům, minimalizujeme odpady a náklady spojené s jeho likvidací. Nabízíme tedy řešení, při němž se materiály mísí až těsně před aplikací a ředidla nejsou užívána.

Automatizované nánášení lepidel
Jedním z důležitých aspektů je také naše dlouholetá zkušennost s automatizovaným nanášením lepidel, které má v oblasti domácích spotřebičů mnoho využití.

Automatizované procesy:

 • Předzpracování: Plazma, ožeh coronou , kartáčování
 • Aplikace jedno, dvou a vícekomponentních lepidel a těsnících hmot
 • Různé typy aplikování: housenkou, stříkání, tenká vrstva
 • Ruční, poloautomatizované nebo plně automatizované systémy
 • Metody spojování: Ražení teplotou, ohýbáním, šroubování
 • Systémy vytvrzování: infračervené záření, ultrafialové záření, středně frekvenční technologie, průběžná průmyslová pec
 • Různé robotové systémy
 • Zabezpečení jakosti: systémy měření objemu, kontrola aplikace lepidla (poloha a kvalita), kontrola dílů a měření jeho součástí
 • Archivace procesních dat, vizualizace procesů: nosiče dat (USB, Flashcard), síťové systémy, SCADA systémy

Zakázková výroba dávkovacích a směšovacích systémů pro automatizované aplikace lepidel

Rádi Vám poradíme

Ing. Markéta Pourová Technical Quotation Manager
+420 777 762 161
Zaslat dotaz

Lepení a utěsňování je stále populárnější metodou nešroubovaného spojování komponentů. Se systémy od DOPAG se dávkuje spolehlivě a přesně.

 1. eldomix

  eldomix

  Systémy řady eldomix 100/600 jsou bezproplachové, kompaktní dávkovací systémy se zubovým čerpadlem.

 2. variomix

  variomix

  Systémy řady variomix jsou kompaktní, pneumaticky nebo hydraulicky ovládané a bezředidlové dávkovací a míchací systémy s pístovými čerpadly.

 3. vectodis

  vectodis
  Systém vectodis pro zpracování 1K médií. K výrobě potřebujete už jen odpovídající přívod materiálu a řídící jednotku.
 4. vectomix

  vectomix

  Vectomix je systém pro zpracování vícesložkových médií.

Řada dynamicLine a nová dynamická směšovací hlava od DOPAG představují efektivní řešení  pro veškeré utěsňovací aplikace.

 1. Dynamická míchací hlava

  Dynamická míchací hlava
  Dynamická směšovací hlava s novou ventilovou technologií, vyvinutá pro směšování reakčních polymerů s nízkou až vysokou viskozitou. Vhodná pro nanášení PUR pěny a lepící, utěsňovací a zalévací aplikace.

Abychom porozuměli našim zákazníkům a mohli stále zlepšovat naše služby, využívá DOPAG souborů cookies. Užíváním našich služeb souhlasíte s naším užívaním cookies.

Close