Dopravní prostředky
Maximální bezpečnost procesu

Lepení a utěsňování dílů speciálních vozidel

Zajistěte trvanlivou odolnost svých produktů s naší dávkovací technologií

Vozidla jako jsou obytné vozy, přívěsy, stavební vozidla, tankery a kolejová vozidla, jsou zpravidla vystavována extrémním podmínkám, což představuje risk jak pro vozidlo samotné, tak i jeho uživatele. Proto je třeba klást obzvláště velký důraz na jejich spolehlivost a kvalitu zpracování. Již při výrobě komponentů se dbá na přísné směrnice vztahující se na spolehlivost procesu tak, aby bylo docíleno vyžadovaného standardu kvality. Sváření, šroubování a nýtování je čím dál tím více nahrazováno lepením, jež se považuje za inovativní pojící metodu. Jeho výhodou je jak spolehlivost jako výrobní technologie, tak i to, že díky vlastnostem užitého materiálu je snížena váha, což má pozitivní vliv na CO2 emise konečného produktu.

Aplikace vysoce výkonných lepidel
Na zpracování a aplikování vysoce výkonných lepidel DOPAG používá inovativní a vysokokapacitní dávkovací a míchací systémy, které byly vyvinuty speciálně pro tento účel. Lepení se mimo jiné používá při výrobě stěn, kabin, střech, světlometů a kotoučů speciálních vozidel. Slepit se totiž dají spolehlivě a trvale i dva rozdílné materiály, jako například sklo a kov.

Dávkovací a míchací technologie DOPAG ve výrobě
Za jménem DOPAG se skrývá odborná znalost v oblasti lepení a utěsňování v automatizaci speciálních aplikací. Ta se projevuje od počátku procesu udržením konstantně optimálního míchacího poměru, až po finální zajištění přesného tvaru a umístění aplikace. Dodatečně také hlídáme šetrnost vůči neobnovitelným zdrojům a minimalizaci odpadu. Nabízíme tedy řešení, při němž se materiály mísí až těsně před aplikací, a kde nejsou užívána ředidla.

Rádi Vám poradíme

Ing. Markéta Pourová Technical Quotation Manager
+420 777 762 161
Zaslat dotaz

Nabízíme řešení pro speciální vozidla:

Příklady aplikací

Trhy

Vyberte si své trhy:
Všechny články DOPAG v kostce:
 1. Automated application of sealants

  DOPAG provides an individual solution for the application of one-component sealant in the production of cardan shafts for special vehicles.

  Více
 2. Sealant dispensing for truck manufacturer
  DOPAG successfully supported a truck manufacturer with a dispensing system for the manual application of a single-component sealant.
  Více
 3. Automatické dávkování maziva
  DOPAG představuje výrobní buňku, kterou lze použít pro aplikaci maziv a olejů. Podívejte se také na ventily pro bezkontaktní nanášení materiálu.
  Více

Lepení a utěsňování je stále populárnější metodou nešroubovaného spojování komponentů. Se systémy od DOPAG se dávkuje spolehlivě a přesně.

 1. eldomix

  eldomix

  Systémy řady eldomix 100/600 jsou bezproplachové, kompaktní dávkovací systémy se zubovým čerpadlem.

 2. variomix

  variomix

  Systémy řady variomix jsou kompaktní, pneumaticky nebo hydraulicky ovládané a bezředidlové dávkovací a míchací systémy s pístovými čerpadly.

 3. vectomix

  vectomix

  Vectomix je systém pro zpracování vícesložkových médií.